fbpx

Uudised

Arvo Pärdile pühendatud festival Poznańis

22.10.2015

22.-24. oktoobril toimub Poolas Poznańis juba kaheksandat korda kaasaegse muusika festival „Nostalgia“, mis on sel aastal tervenisti pühendatud Arvo Pärdile.

Kolme päeva jooksul leiavad aset mitmed kontserdid, kus esitatakse teoseid helilooja erinevatest loomeperioodidest. Täna õhtul on kavas esimesed tintinnabuli-teosed „Für Alina“, „Spiegel im Spiegel“ ja „Fratres“ ning reedel, 23. oktoobril kammerorkestri „L’Autunno“ kontserdil teosed „Cantus in Memory of Benjamin Britten“, „My Heart’s in the Highlands“ ja „Lamentate“. Laupäeval, 24. oktoobril kõlab Arvo Pärdi muusika eesti interpreetide esituses, kammerkoori Collegium Musicale juhatab Endrik Üksvärav.

Lisaks kontsertidele on festivalil oluline osa ka Arvo Pärdi muusikaga filmidel. Arvo Pärdi Keskuse  varasemate aastate filmiõhtute kavast linastub Andrei Zvjagintsevi film „Pagendus“ („Izgnanie“), samuti näidatakse Dorian Supini „24 prelüüdi ühele fuugale“, legendaarset Poola-Eesti koostöös valminud Marek Piestraki „Navigaator Pirxi“ ning Accentus Musicu värskelt valminud dokumentaal- ja kontsertfilmi lavastusest „Adam’s Passion“.

Arvo Pärt on Poznańit varem külastanud kahel korral: esmalt 1998. aastal, mil Henryk Wieniawski ühingu egiidi all toimusid kahe päeva jooksul mitmed Arvo Pärdi muusikaga seotud sündmused, ning 2007. aastal, kui Pärdi muusika oli esimese „Nostalgia” festivali fookuses. Seekordsel festivalil on 23. oktoobril programmis Mariusz Grzegorzeki film pealkirjaga „Arvo Pärt. Game of Numbers“, kus lisaks intervjuudele on salvestatud kaks kontserti 1998. aastal Poznańis toimunud Arvo Pärdi muusikaga seotud sündmustest.

„Nostalgia“ festival on peamiselt keskendunud kammermuusikale ja nüüdisheliloojatele. Sageli on festivali programmi koostamisel tehtud koostööd ECMi asutaja Manfred Eicheriga ning kõrgetasemelise festivali programmis on olnud mitmeid ECMiga seotud muusikuid ja heliloojaid.

Festivali kavaga saab tutvuda lähemalt siin: Nostalgia Festival

Uudiskiri