fbpx

Uudised

Arvo Pärt pälvis välisministeeriumi I klassi teeneteristi

15.11.2022

Välisminister Urmas Reinsalu tunnustas täna välisministeeriumi 104. sünnipäeva tähistamisel teeneteristiga diplomaate ja koostööpartnereid nii Eestist kui ka välismaalt märkimisväärsete tegude eest Eesti välisteenistuse, välispoliitika ja seeläbi Eesti riikluse edendamisel.

Välisministeeriumi kõrgeima tunnustuse I klassi teeneteristi pälvis poliitikute ja diplomaatide kõrval sel aastal ka helilooja Arvo Pärt, keda välisministeerium tänab Eesti üle maailma suureks tegemise eest. Arvo Pärdi nimel võttis teeneteristi vastu tema poeg, Arvo Pärdi Keskuse nõukogu esimees Michael Pärt.

Erakordsete teenete eest Eesti huvide edendamisel maailmas, Eesti iseseisvuse või Eestile olulise rahvusvahelise koostöö edendamisel said välisministeeriumi I klassi teeneteristi Eesti suursaadik Kiievis Kaimo Kuusk ja Eesti kaitseatašee Kiievis Vahur Murulaid ning Euroopa Liidu suursaadik Ukrainas Matti Maasikas. Kõrgeim tunnustus, I klassi teenemärk anti ka Ukraina president Volodõmõr Zelenskõile ja Ukraina välisminister Dmõtro Kulebale, kes on seisnud terve selle aasta ka  kogu Euroopa julgeoleku eest. Samuti tunnustas välisministeerium I klassi teeneteristiga Ühendkuningriigi endist peaministrit Boris Johnsonit.

Eesti kultuuritegelastest said välisministeeriumi II klassi teeneteristi tütarlastekoori Ellerhein pikaajaline peadirigent ja Eesti koorimuusika populariseerija Tiia-Ester Loitme ning ajakirjanik ja politoloog Marcus Kolga.

Välisministeeriumi I ja II klassi teenetemärke antakse välja teist aastat, Arvo Pärt on esimene kultuuritegelane, keda on austatud I klassi teenetemärgiga.

Uudiskiri