fbpx

Uudised

Arvo Pärt nimetati Estonia seltsi auliikmeks

23.05.2022

Estonia Selts nimetas helilooja Arvo Pärdi seltsi auliikmeks eriliste teenete eest seltsi eesmärkide saavutamisel. Auliikme sertifikaat anti üle 20. mail Laulasmaal, kui seltsi delegatsioon külastas Arvo Pärdi Keskust.

Lisaks Arvo Pärdile on seltsil veel neli auliiget: dirigent Neeme Järvi, pianist Peep Lassmann, estoonlane Arne Mikk ning Eesti päritolu Soome poliitikategelane ja publitsist Jutta Zilliacus.
Varasemalt on auliikmeteks olnud Veljo Tormis, Roman Toi, Gustav Ernesaks, Jaan Kross, Kalju Lepik, Eino Tamberg, Vive Tolli, Tiit Kuusik, Käbi Laretei, Hugo Lepnurm jt.

Laulu- ja mänguselts Estonia asutati 1865. aastal. Pärast kutselise teatri „Estonia” loomist (1906) oli seltsi tegevus seotud teatri- ja kontserdimaja ehitamisega, mis avati pidulikult 1913. aastal. 1919 pani selts Tallinna kõrgema muusikakooli asutamisega aluse professionaalsele muusikalisele kõrgharidusele Eestis. 1923 nimetati kool ümber Tallinna Konservatooriumiks ning aastast 2005 kannab see Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia nime. Nõukogude okupatsiooni saabudes organisatsiooni tegevus lõpetati, selts taasasutati 1990. aastal. Estonia Seltsi kuulub 245 inimest, seltsi juhataja on Mart Mikk.

Lisainfo: www.estoniaselts.ee

Uudiskiri