fbpx

Uudised

Arvo Pärt on Bachtracki andmetel maailmas enim esitatud nüüdishelilooja

06.01.2023

Klassikalise muusika internetilehekülg Bachtrack avaldas täna ülevaate 2022. aasta jooksul toimunud klassikalise muusika kontsertidest üle maailma ning Arvo Pärt on selle põhjal taas maailmas enim esitatud nüüdishelilooja.

Arvo Pärdi järel kuuluvad esiviisikusse veel John Williams, John Adams, Thomas Adès ja Philip Glass. Enim esitatud naishelilooja oli Sofia Gubaidulina

Kõigi aegade heliloojatest esitati 2022. aastal enim Wolfgang Amadeus Mozarti, Ludwig van Beethoveni, Johann Sebastian Bachi, Johannes Brahmsi ning Franz Schuberti loomingut. Aasta enim esitatud teos oli Maurice Raveli „Valss“(„La Valse“)

Mullused hõivatuimad dirigendid olid Andris Nelsons, Yannick Nézet–Séguin ja Paavo Järvi.

Suurbritannias tegutseva Bachtracki statistika hõlmas andmeid 27124 eelmisel aastal toimunud muusikasündmuse kohta. Arvo Pärt oli maailma kõige enam esitatud kaasaegne klassikalise muusika helilooja ka kaheksa aastat järjest aastatel 2012-2019.

Vaata lähemalt Bachtracki veebilehelt: https://bachtrack.com/classical-music-statistics-2022

Intervjuu Arvo Pärdi Keskuse nõukogu esimehe Michael Pärdiga: https://bachtrack.com/interview-michael-part-arvo-part-centre-january-2022

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri