fbpx

Uudised

Aasta Ehitaja 2018 on Arvo Pärdi Keskuse ehitust juhtinud Jaano Tootsi

21.11.2018

Eesti Ehitusettevõtjate Liit kuulutas täna Eesti Kunstiakadeemias välja Aasta Ehitaja 2018, kelleks sai AS Ehitustrust projektijuht Jaano Tootsi Arvo Pärdi Keskuse ehituse juhtimise eest.

„Kogu ehitusprotsess kulges äärmiselt professionaalselt, sujuvalt ja heas koostöövaimus. Tegemist on arhitektuuriliselt väga erilise majaga, mis nõudis ehitajatel lahendusi, mida varem polnud Eestis kasutatud. Oleme uhked, et Eestis on selliseid spetsialiste nagu Jaano Tootsi ning kogu AS Ehitustrusti meeskond, kes tõestasid, et on võimelised seesuguse maailmatasemel arhitektuuriga hoone valmis ehitama,“ ütles Arvo Pärdi keskuse nõukogu esimees Michael Pärt.

Arvo Pärdi Keskuse arhitektid on Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano Hispaania arhitektuuribüroost Nieto Sobejano Arquitectos ning ehitusprojekt valmis koostöös arhitektuuribürooga Luhse & Tuhal Eestist. AS Ehitustrust alustas ehitusega 2017. aasta märtsis, hoone valmis 2018. aasta oktoobris.

Arvo Pärdi Keskuse hoone arhitektuur tõukub viisnurksete sisehoovide mustrist, interjöör on voolav ja tajutav ühe ruumina. Külalised saavad õppida õppeklassides, külastada näitust, vaadata filmi, lugeda raamatukogus, kuulata kontserti kammersaalis, minna kohvikusse või lihtsalt metsas jalutada.

Monoliitbetoonist hoonet ilmestavad suured klaaspinnad, teraspostidega raamistatud puitfassaad ning tsinkplekist katus. Siseviimistluses domineerib naturaalne tammepuit ning parkett. Hoone pindala on 2385 m2.

Jaano Tootsi asus ASi Ehitustrust tööle 2014. aastal, ehituse projektijuhina on ta töötanud üle 23 aasta. Ta on lõpetanud Eesti Maaülikooli ehitusinsenerina.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri