fbpx

Uudised

Doug Maskew külastas taas Arvo Pärdi Keskust

21.04.2014

Märtsi lõpus külastas taas Arvo Pärdi Keskust Šotimaal elav ja töötav BBC helirežissöör Doug Maskew, kes on üle kolmekümne aasta kogunud informatsiooni Arvo Pärdi muusika kohta.

Tema andmebaasi näol on tegu äärmiselt mahuka kollektsiooniga, mis sisaldab peamiselt Arvo Pärdi muusika salvestisi ja infot nende kohta, samuti intervjuusid, kajastusi ja muud kirjasõna, aga ka näiteks teavet helilooja muusikast inspireeritud kunstiteoste kohta. Mitmete kuulamissoovitustega täiendatud helisalvestiste loetelu on kasutamiseks saadaval ka avalikult, kuid peamine osa tema arhiivimaterjalidest on siiski erakogus. Arvo Pärdi Keskust seob Doug Maskew’ga väga produktiivne koostöö, mille oluliseks osaks on võimalus töötada tema koguga ja selles sisalduva pidevalt täieneva informatsiooniga. Doug Maskew andmebaas saab tulevikus kindlasti oluliseks osaks Arvo Pärdi arhiivist.
Sel korral külastas Doug Maskew oma Eestis viibimise ajal ka festivali Tallinn Music Week raames toimunud Eesti heliloojaid tutvustavaid kontserte ning käis kuulamas Tõnu Kõrvitsa ooperit „Liblikas”.

Loe intervjuud Doug Maskew’ga tema eelmisel külaskäigul Laulasmaale 2011. aasta septembris: Doug Maskew – Arvo Pärdi “salvestav arhivaar”

Uudiskiri