fbpx

Uudised

Eesti parimaks klassikaplaadiks valiti Arvo Pärdi Tabula rasa”

14.04.2015

14. aprillil kuulutati Klassikaraadios välja Eesti kõigi aegade parima klassikaplaadi hääletuse tulemused, kus enim hääli kogus Arvo Pärdi “Tabula rasa”, legendaarne album plaadifirmalt ECM Records. Tegu on esimese ECMi märgi all ilmunud Arvo Pärdi teoste salvestisega aastast 1984, kus astuvad üles Gidon Kremer, Tatjana Grindenko, Alfred Schnittke ning Leedu Kammerorkestrit juhatab Saulius Sondeckis.

Eraldi tulemused toodi välja nii muusikaekspertide kui asjaarmastajate hääletusest, kuid “Tabula rasa” võitis esikoha mõlemas arvestuses. Koos “Tabula rasa” plaadiga oli kümne kõigi aegade parimaks Eesti klassikaplaadiks valitud salvestiste hulgas lausa neli Arvo Pärdi plaati, sealhulgas veel “Alina” (1999, ECM), “Adam’s Lament” (2012, ECM) ja “Te Deum” (1993, ECM). Muusikaekspertide tabelis oli 9. kohal lisaks ka “Arbos” (1987, ECM).

Klassikaraadio veebilehel kataloogi kantud 2000 väljaandest said hääli 730 helisalvestist, neist 475 olid CDd ja 229 vinüülplaadid. Kogu valikuga on võimalik tutvuda siin.

Loe lähemalt: Klassikaraadio Delta 14.04 
Vaata ka: ERR Kultuuriuudised
Fotod preemia üleandmisest: Klassikaraadio

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri