fbpx

Uudised

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum kinkis keskusele Arvo Pärdi seade käsikirja

05.12.2018

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kinkis meie keskusele Arvo Pärdi muusikaseade käsikirja, mille muuseumi teadur Ene Kuljus leidis, kui ta korrastas Valter Ojakääru materjale. Tegemist on Arvo Pärdi seatud saksa lastelauluga „Lumi langeb…“, mis pärineb aastatest 1958–67.

Noodi ülaosast leiame ENSV Raadiokomitee noodikogu templi numbriga 2786. Noodipildi järgi võib arvata, et tegemist on lauluga klaveri saatel, kuid täpsem selgitustöö, millega on tegu, seisab alles keskuse arhiivi töötajatel ees.

Aitäh, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, selle toreda kingi eest!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumiga seob Arvo Pärdi Keskust pikaajaline koostöö. Suur osa Pärdi 1950.–1970. aastate visanditest ja partituuridest on hoiul Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis. Nimelt kuulusid nõukogude ajal originaalpartituurid riigile ning heliloojatele jäid vaid käsikirja koopiad. Koostöös muuseumiga on meie arhiivis need käsikirjad olemas digikoopiatena. Lisaks on muuseum aidanud meid varasemast ajast pärit kontserdikavade digiteerimisel, mis on oluline ajalooline materjal mh esiettekannete dateerimisel.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri