fbpx

Uudised

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimub Brüsselis Arvo Pärdile pühendatud nädalavahetus

20.01.2018

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul korraldab Flagey kontserdimaja Brüsselis 26.–28. jaanuaril festivali, mis on pühendatud Arvo Pärdi muusikale.

Helilooja loomingut esitavad festivalil nii Eesti esinduskollektiivid Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor kui ka nimekad Belgia interpreedid: Brüsseli Filharmoonia orkester ja solistid, Flaami Raadio koor ning kammeransambel Revue Blanche.

Kõlavad Arvo Pärdi suurvormid „Te Deum“ ja „Adam`s Lament“, samuti teosed „Peegel peeglis“, „Da pacem Domine“, „Magnificat“, „Nunc dimittis“ jt.  Esitatakse ka teiste eesti heliloojate loomingut: 28. jaanuaril toimub Liisa Hirschi teose „Jooned“ Belgia esiettekanne, samuti kõlavad Veljo Tormise ja Ülo Kriguli teosed.

„Arvo Pärdile pühendatud nädalavahetus Flagey keskuses on Eesti Vabariik 100 välisprogrammis erilisel kohal. Kõik sai alguse lihtsalt ühe kontserdiõhtu kavandamisest, kuid tänu üha tihenenud mõttevahetusele on algsest ideest välja kasvanud mitmeid valdkondi hõlmav väike festival, kus on muusika kõrval oma koht ka arhitektuuril, muusika taustu avavatel mõttevahetustel ja helilooja loomingut kirjeldaval näitusel. Rõõmu teeb seegi, et juba on laual ka järgmised koostööplaanid. Nii on alust loota, et tegemist on sissejuhatusega pikemale ja tulevikuski uusi kohtumisi pakkuvale koostööle, “ selgitas EV 100 välisprogrammi juht Jorma Sarv.

Festivali raames saab näha ka Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitust, kuulata loenguid ning vaadata filme. 27. jaanuaril tutvustavad juhatuse esimees Michael Pärt ja tegevjuht Anu Kivilo sel sügisel külastajatele avatava Arvo Pärdi Keskuse tegevust.

„Meil on hea meel selle üle, et sellest loomingulisest nädalavahetusest kasvab tänu EV100 eestvedamisele välja võimalus pikemaajaliseks koostööks Arvo Pärdi Keskuse ja Flagey kontserdimaja vahel, mis saab konkreetsema kuju juba sel laupäeval sõlmitava lepingu näol. Oleme arutanud võimalikku koostööd haridusprogrammide ja muusika kuulamise seminaride läbiviimisel, kunstnike residentuuride korraldamises ja teistes valdkondades, kus Flageyl on pikaajaline kogemus,“ ütles Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo.

Flagey on erinevatele kunstiliikidele suunatud kultuurikeskus Belgias, mille mitmekesise programmi põhirõhk on muusikal ja filmil, näiteks korraldab Flagey klaveripäevi ja Brüsseli jazzifestivali. Üle aasta leiab Flagey’s aset Läänemere festival, mille fookuses on Balti riikide kultuur. Sel aastal tähistatakse festivaliga Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Loe lähemalt.

 

Uudiskiri