fbpx

Uudised

ERRi saade Arvo Pärdi Keskuse avamiselt on aasta parim erisaade

02.04.2019

Täna õhtul toimunud Eesti filmi- ja teleauhindade galal pälvis parima erisaate auhinna Eesti Rahvusringhäälingu saade „Arvo Pärdi keskuse avamine“. Ligi kahetunnine saade, mis ühendas salvestatud materjali ning avamise otseülekande, oli eetris 13. oktoobril 2018.

Saate produtsendid olid Heidi Pruuli ja Heiki Sepp, režissöör Erle Veber ja saatejuht Joonas Hellerma.

„Rõõmustan kõige enam selle üle, et Arvo Pärdi Keskuse avamine kõnetas nii paljusid inimesi üle Eesti. Telemeeskonna jaoks oli sündmuse vahendamine ühtaegu privileeg ja suur vastutus. Tundsime kõik ja tunneme veel praegugi selle maja inspireerivat aurat, loovat ja tasakaalustavat energiat. See on võlumaja, kuhu igaühel tasub teekond ette võtta. Suur tänu keskuse pererahvale, ja eriti Arvo ja Nora Pärdile usalduse ja toetuse eest!” ütles saate produtsent Heidi Pruuli.

Saate eripäraks ja tehniliseks väljakutseks oli eetriaeg avamisega samal päeval. Lõpptulemuse jaoks ühendati eelsalvestatud materjal otse-ülekande vormis filmitud avakontserdi ja külaliste usutlustega.

„Oleme äärmiselt tänulikud ERRi meeskonnale, kes oli tervikuna väga professionaalne ja tegi tööd südamega. Seda on ka tulemusest näha! Meil on ka väga hea meel, et tänu sellele saatele sai Arvo Pärdi Keskuse avamisest osa väga palju Eesti inimesi,“ sõnas Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo.

Erisaade „Arvo Pärdi keskuse avapidu“ jõudis ETV otse-eetris 76 000 Eesti inimeseni, ETV+ ja ETV kordussaated kogusid lisaks 11 000 vaatajat.

Avapeo materjalist on valminud ka kokkuvõttev saade „Tintinnabuli metsas“, mida ETV näitab 19. aprillil.

Eesti filmi arengukavast ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindade gala peamiseks eesmärgiks on tunnustada Eesti filmi‐ ja teleprofessionaale ning väärtustada Eesti kino‐ ja teletööstuse kõrget loomingulist ja teostuslikku taset ning originaalsust.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri