fbpx

Uudised

„Kuldse plaadi“ auhinnad Arvo Pärdi plaadile „Lapsepõlve lood“

16.03.2016

15. märtsil jagati Kadrioru lossis Eesti popmuusika auhindu „Kuldne plaat“, millega tunnustati 2015. aasta edukamaid autoreid ja esitajaid. Auhindu anti välja üheteistkümnes põhikategoorias, lisaks ka kolm eriauhinda.

Üllatuslikult pälvis aasta albumi tiitli Arvo Pärdi CD „Lapsepõlve lood“, millel kõlavad Pärdi lastelaulud Tauno Aintsi kammeransambli seades, laulavad Raadio laululapsed Kadri Hundi juhatusel. Plaadi on välja andnud Eesti Rahvusringhääling, Arvo Pärdi Keskus ja Raadio Laste Laulustuudio 2015. aasta sügisel; helirežissöör on Teet Kehlmann, kunstnik Roberta Laas, kujundaja Kalle Toompere.

Arvo Pärt ja „Lapsepõlve lood“ märgiti ära ka muusikapoe Lasering eriauhinnaga „Südamest südamesse“. Laseringi esindaja Anders Meltsi sõnul küsitakse ja ostetakse just Arvo Pärdi plaate nende poes kõige rohkem: „On olnud juhuseid, kus meie müügiedetabeli 25 esimese hulgas on Arvo Pärdilt kokku kaheksa erinevat albumit. See on haruldane! Ja „Südamest südamesse“ sai auhinna nimeks ka seetõttu, et see mees tuleb Eestimaa südamest ja jõuab inimeste südametesse üle maailma.“

Popmuusika auhinda „Kuldne plaat“ antakse välja 1998. aastast Eesti Esitajate Liidu, Eesti Autorite Ühingu ja NCB Eesti kogutud andmete alusel.

Teisi auhinnasaajaid vaata siit.

Uudiskiri