fbpx

Uudised

Novembris toimub Oxfordis Arvo Pärdi muusikale pühendatud esinduslik festival

19.08.2022

18.‒25. novembril 2022 toimub Oxfordis Arvo Pärdi muusikale pühendatud festival “Arvo Pärt…and a Littlemore”. Seni kõige laiahaardelisemal Pärdi loomingule keskendunud festivalil Suurbritannias toimuvad ka mitme teose briti esiettekanded. Üles astuvad tunnustatud kollektiivid nagu Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Raschèr Saxophone Quartet ja O/Modernt kammerorkester koos viiuldaja Hugo Ticciatiga. Samuti jõuavad Pärdi lastelaulud esimest korda briti kuulajateni. Arvo Pärdi muusika kõrval tuleb nädal aega kestval festivalil esitusele ka Galina Grigorjeva, Evelin Seppari, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa ja teiste Eesti heliloojate teoseid. Festivali täielik proramm avaldatakse septembris.

Festivali mahukas kõrvalprogrammis, mis on sündinud koostöös Arvo Pärdi Keskusega, toimub temaatilisi vestlusi, filmilinastusi ning Joonas Sildre graafilise romaani „Kahe heli vahel“ esitlus. Peale selle on kavas Carice Singersi ja Raschèr Saxophone Quarteti meistriklassid muusikutele.

Festivali pealkiri „Arvo Pärt…and a Littlemore” teeb kummarduse Pärdi huumorimeelele ja armastusele sõnamängude vastu, viidates ühtlasi tema 2000. aastal valminud teosele „Littlemore Tractus“. See on loodud nüüdseks pühakuks kuulutatud inglise kardinali John Henry Newmani (1801–1890) 200. sünniaastapäeva tähistamiseks. Teose esiettekanne toimus Oxfordi eeslinnas Littlemore’is Püha Maarja ja püha Nikolause kirikus kirikus ning festivali raames esitab Eesti Filharmoonia Kammerkoor teose „Littlemore Tractus“ Littlemore’i kogukonnale.

Sündmuse korraldaja on Music at Oxford ja selle kunstiline juht Rebecca Dawson, festivali toetavad Eesti suursaatkond Londonis, Kultuuriministeerium, Välisministeerium, Kultuurkapital, LHV, TORCH ning kirjastus Universal Edition.

Uudiskiri