fbpx

Uudised

Pärdi päevad toovad Arvo Pärdi Keskusesse maailma tipud

19.08.2022

Septembris Arvo Pärdi sünnipäeva tähistavad Pärdi päevad oma 18 kontserdiga Eestimaa eri paigus jõuavad ka Arvo Pärdi Keskusesse. 5. septembril astub keskuse saalis üles ansambel Trio O3 Belgiast kavaga Tõnu Kõrvitsa ja Arvo Pärdi loomingust ning 10. septembril on võimalik osa saada maailmakuulsa vanamuusikaansambli The Tallis Scholars asutaja Peter Phillipsi ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert-vestlusest. Peagi 50-aastaseks saava vokaalansambli juhina jagab Phillips oma kogemusi vanamuusika alal publikuga kavas, mis keskendub renessansiaja vokaalpolüfooniale. Just renessansspolüfoonias on juured ka Arvo Pärdi tintinnabuli-loomingul.

Festivali kunstiline juht dirigent Tõnu Kaljuste on Pärdi päevadele esinema kutsunud nii Eesti parimad muusikakooslused kui ka tunnustatud esinejad välismaalt. Kohal on iga-aastased kaasteelised Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, kammerkoor Collegium Musicale, vokaalansambel Vox Clamantis ning Hortus Musicus ja Andres Mustonen Eestist ning mainekad välisesinejad: ansambel Theatre of Voices ja dirigent Paul Hillier, inglise dirigent Peter Phillips viiulisolist ja dirigent Sergei Krõlov Leedust ning Belgia ansambel Trio O3.

Pärdi päevadega soovib Tõnu Kaljuste pöörata pilgud ja südamed Ukraina rahva poole, meenutades Arvo Pärdi sõnu sõja esimestel päevadel Ukraina sõpradele ning kunstnik Raul Meele graafilist teost „Eesti kirjad“ ja öeldes: „Päästke meie hinged – nõnda palume seekord Pärdi päevadel iga kontserdi ja iga teosega. Me tunneme kaasa Ukraina rahvale, ukrainlaste tragöödia on meie kõigi tragöödia.“

Pärdi päevade kava ja piletid.

Uudiskiri