Pariisi Filharmoonia korraldatavas sarjas „Week-end” on 19.-20. september pühendatud Arvo Pärdi loomingule. Need kaks sügispäeva hõlmavad endas eriilmelisi üritusi: kontserte, filmilinastusi, samuti leiab aset vestlusring „La Tribune – Arvo Pärt”.
Laupäeval, 19. septembril näidatakse Pariisi Filharmoonia konverentsisaalis kolme filmi, milles on kasutatud Arvo Pärdi muusikat. Vaatajateni jõuavad Gus Van Santi „Gerry”, Denys Arcand’i „Les invasions barbares” ja Paul Thomas Andersoni „There Will Be Blood”. Õhtu kulmineerub Pariisi kontserdimaja uhiuues saalis Arvo Pärdi autorikontserdiga. Kontserdil, mille pealkiri on „Orchestre de Paris“, esitab samanimeline orkester peadirigent Paavo Järvi juhatusel teoseid helilooja erinevatest loomeperioodidest. Lisaks „La Sindone” Prantsusmaa esiettekandele kõlavad sel õhtul nii „Credo”, „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”, „Summa” kui ka „Silhouette”, 3. sümfoonia ja „Passacaglia”. Solistidena astuvad üles maailmakuulus viiuldaja Viktoria Mullova, pianist Romain Descharmes, samuti teeb kontserdil kaasa Orchestre de Paris’ koor.
Pühapäeval, 20. septembril toimub kaks kontserti. Philharmonie 2 saalis on kuulajatel võimalus saada osa kammerkontserdist „Résistance et Exil“, kus Orchestre de Paris’ muusikud esitavad lisaks Šostakovitši ja Ligeti teostele ka Arvo Pärdi „Fratrese” ning „Summa” kvartetiversiooni. Päeva raskuspunkti kannab aga Philharmonie 1 suures saalis toimuv sümfooniakontsert „Tabula rasa”, mille läbivaks märksõnaks võiks olla eesti muusika ja muusikud. Arvo Pärdi „Fratrese” ja „Swansongi” järel kõlab kontserdi nimilugu „Tabula rasa”, milles Viktoria Mullova kõrval soleerib eesti viiuldaja Mari Poll. Ühtlasi toimub Paavo Järvi juhatusel Pariisi Filharmoonia ja Orchestre de Paris’ tellimustööna valminud Erkki-Sven Tüüri teose „Sow the Wind” maailma esiettekanne. Päeva lõpetab vestlusring, mida juhib David Christoffel ja kuhu on oodatud kõik muusikahuvilised inimesed.
Märkimisväärne on ka see, et 7. septembril algava loengusarja „Minimalisme vs Sérialisme” viimane, muusikateadlase Jacques Amblard’i loeng keskendub just Arvo Pärdi muusikale.