fbpx

Uudised

Peter Bouteneffi raamat „Arvo Pärt: Out of Silence“. Arvo Pärt festivali „New York Live Arts” fookuses

15.04.2015

Sel nädalal esitleb Püha Vladimiri õigeusu teoloogilise seminari (SVOTS) kirjastus New Yorgis Peter Bouteneffi uut raamatut „Arvo Pärt: Out of Silence“. Peter Bouteneff oli möödunud aastal New Yorgis Carnegie Hallis toimunud Arvo Pärdi autorikontserdi ja ürituste sarja „Arvo Pärt Project“ üks peakorraldajaid. Raamatu väljaandja SVOTS on üks Lääne juhtivaid ortodoksse kristluse institutsioone, mis on pühendunud teoloogiliste teemade kõrval ka religiooni, kunsti ja tänapäeva kultuuri seoste uurimisele.

Bouteneffi raamat on esimene mahukam käsitlus Pärdi muusika ja õigeusu traditsiooni seostest ning on sellisena kindlasti oluline täiendus senistele Pärdi-uurimustele. Teoloogiaprofessorina ja Pärdi muusika tundjana mõtiskleb Bouteneff selliste mõistete üle nagu spirituaalsus ja religioossus, aeg ja ajatus Pärdi teostes ning arutleb Pärdi muusika suure populaarsuse ja sügava mõju põhjuste üle. Eraldi peatub ta teksti erilisel rollil Pärdi teostes. Raamatu kesksed peatükid on aga pühendatud mõnedele olulistele mõistetele õigeusu õpetuses ning nende seostele Pärdi loominguga.

Raamatu lugejatena ei ole autor silmas pidanud eelkõige muusikateadlasi ja teolooge, vaid pigem laiemat lugejaskonda ning Pärdi muusika austajaid, kes sooviksid helilooja loomingust ja tema vaimumaailmast rohkem teada saada.

Paralleelselt Bouteneffi raamatu esitlusega toimub koostöös organisatsiooniga New York Live Arts 15.-19. aprillil festival „Live Ideas“, kus 16.04. toimuvad mitmed Arvo Pärdile pühendatud sündmused koondpealkirja all „Arvo Pärt: Journeys in Silence“. Lisaks kammerkontserdile ja dokumentaalfilmi „24 prelüüdi ühele fuugale“ linastusele toimub ka vestlusring Peter Bouteneffi modereerimisel, milles osalevad helilooja ja kunstnik Laurie Anderson, muusikateadlane ja NY Timesi ajakirjanik William Robin ning dirigent James Jordan.

Loe lähemalt:

Peter Bouteneff. Arvo Pärt: Out of Silence
New York Live Arts. Arvo Pärt: Journeys in Silence

Uudiskiri