fbpx

Uudised

Püha Vladimiri Seminari esindajad külas Arvo Pärdi Keskuses

16.03.2014

Seoses mai lõpus USAs toimuvate autorikontsertidega külastasid 14. märtsil Arvo Pärdi Keskust süstemaatilise teoloogia dotsent dr Peter C. Bouteneff ning liturgilise muusika lektor dr Nicholas Reeves Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogilisest Seminarist.
Selle õppetooli liikmetena on Bouteneff ja Reeves olnud aastaid pühendunud Arvo Pärdi loomingu uurimisele ja tutvustamisele. Lähem koostöö perekond Pärtide ja keskusega sai alguse 2011. aastal, mil vladimirlased külastasid esimest korda Eestit. Seekordsel visiidil arutati pikalt planeeritud ja ettevalmistatud kontsertide viimaseid korralduslikke detaile. Autorikontsertidel esinevad Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel mainekas Carnegie Hallis, kus ettekandele tuleb hiljuti Grammy võitnud CD “Adam’s Lament” kava. Koor annab kontserdi ka Metropolitan Hallis, kus tuleb ettekandele “Kanon pokajanen”. Lisaks toimuvad kontserdid John F. Kennedy Center’s ning Phillips Collectionsi saalis Washingtonis. Peter Bouteneff kohtus USA kontsertidega seoses seekordse Eesti visiidi jooksul ka kultuuriministeeriumi ja välisministeeriumi esindajatega, kes on kontsertide korraldamisel olulisteks partneriteks.

USAs New Yorgi lähistel asuv Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogiline Seminar on asutatud 1938. aastal ja on pühendunud idakiriku vaimsuse tutvustamisele läänemaailmas. Peter Bouteneffi kontakt perekond Pärtidega sai alguse juba 1990. aastatel Essexis asuva Ristija Johannese kloostri ja arhimandriit Sofroni kaudu. 2012. aastast toimuvad Püha Vladimiri seminaris Pärdiga seotud ettevõtmised Arvo Pärdi Projekti (Arvo Pärt Project) nime all. Selle eesmärgiks on Pärdi loomingu religioossete juurte ja loomingulise protsessi vaheliste seoste uurimine ning tutvustamine laiemale kuulajaskonnale.
Lähemalt Arvo Pärt Projecti kohta:
www.arvopartproject.com

Uudiskiri