fbpx

Uudised

Reet ja Väino Kaldoja pälvisid aasta kultuurisõbra tiitli

17.02.2022

Arvo Pärdi Keskus tänab ja õnnitleb keskuse pikaajalisi toetajaid Reet ja Väino Kaldoja, kes pälvisid täna Kai kunstikeskuses toimunud tänusündmusel aasta kultuurisõbra tiitli.

Reet ja Väino Kaldoja on Arvo Pärdi Keskust toetanud juba alates 2014. aastast nii ettevõtte Silberauto kaudu kui ka eraisikutena.

2021. aastal võimaldas perekond Kaldoja rahaline toetus käivitada keskuse residentuuriprogrammi, mis pakub eri valdkondade kunstnikele võimalust otsida uusi ideid ja tegeleda keskuse ruumides oma loominguga. Keskus annab aastas välja ka kaks residendistipendiumi. Samuti on perekond Kaldoja toel alustatud keskuse vana hoone ümberkujundamist residentuur- ja külalistemajaks. Varasematel aastatel on Reet ja Väino Kaldoja panustanud keskuse püsiekspositsiooni valmimisse ning Silberauto oli pikka aega keskuse transpordipartner.

Kultuuriminister Tiit Terik tänas „Kultuurisõber 2021“ galal 11 ettevõtet või metseeni, kes on aasta jooksul olnud kultuurivaldkonnale toeks rahaliselt või oma tegudega.

Kultuuriministeeriumile laekus sel korral tunnustamiseks 39 ettepanekut, mille seast valiti välja 8 eri valdkonnale toeks olnud kultuurisõpra ning kolm peapreemia laureaati ehk aasta kultuurisõpra. Kultuuriministeerium tunnustab valdkonda panustanud organisatsioone ja isikuid alates 2011. aastast.

Uudiskiri