fbpx

Uudised

Robert Wilsoni lavastus „Aadama passioon“ Arvo Pärdi muusikale

08.05.2015

12. mail tuleb Tallinnas esiettekandele Ameerika eksperimentaalteatri ühe kuulsaima lavastaja ja dramaturgi Robert Wilsoni lavastus „Aadama passioon“, mis on loodud Arvo Pärdi muusikale. Neljal õhtul Noblessneri valukojas etenduvat lavateost võib pidada Eesti muusika-aasta üheks suurimaks ettevõtmiseks.
Kahe silmapaistva looja, Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni koostöös sünnib emotsionaalne vaatemäng helide ja valguse keeles. Lavastuse muusikaliseks aluseks on Pärdi teosed „Aadama itk”, „Tabula rasa” ja „Miserere”. Esiettekandes kõlab ka spetsiaalselt selle lavastuse jaoks sündinud „Sequentia”.

Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Tõnu Kaljuste. Esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, vokaalsolistid Andrea Lauren Brown, David James, Maria Valdmaa, Marianne Pärna, Endrik Üksvärav, Tiit Kogerman, Tõnis Kaumann, Raul Mikson, Henry Tiisma ja Andreas Väljamäe, viiulisolistid Harry Traksmann ja Robert Traksmann, näitlejad-tantsijad Lucinda Childs, Michael Theophanous, Tatjana Kosmõnina, Erki Laur, Triin Marts, Indrek Hirsnik ja Endro Roosimäe ning teatri- ja tantsukoolide üliõpilased.

Robert Wilsonit peetakse kaasaegse teatri suurkujuks ning avangardteatri üheks alusepanijaks. Wilson on püsinud rahvusvahelisel teatriareenil alates läbimurdelavastusest „Einstein on the Beach” (koostöös Philip Glassiga, 1976).

Etendused toob lavale Eesti Kontsert koostöös Milano tootjafirmaga Change Performing Arts. „Aadama passiooni“ loomist toetavad EV Kultuuriministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital, BLRT Grupp. Lavastusest ja selle sünnist valmivad dokumentaalfilm (režissöör Günter Atteln) ja kontsertfilm (režissöör Andy Sommer), tootjafirmaks ACCENTUS Music koostöös ERRi, WDRi, ARTE ja Eesti Kontserdiga.

Esietendusele on tulemas ligi kolmkümmend produtsenti Euroopast, Aasiast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, nende seas ka suurte festivalide juhte. Eesti Kontsert loodab viia lavastuse lähiaastatel 50 miljoni vaataja ette.

Lisainfo: www.aadamapassioon.ee
Vt ka: www.arvopart.ee/projektid

Uudiskiri