fbpx

Uudised

Toomas Siitan 60

07.02.2018

Arvo Pärdi Keskus ning Arvo ja Nora Pärt õnnitlevad südamest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professorit, silmapaistvat muusikateadlast ja üliõpilaste seas väga armastatud õppejõudu Toomas Siitanit tema 60. sünnipäeval.

Toomas Siitanit ja Arvo Pärti seob tänaseks juba üle 40 aasta pikkune sõprus ning eriline side, mis lubab heliloojal pidada Toomast üheks tema loomingu parimaks tundjaks ja sügavamaks mõtestajaks. Ta on üks neid väheseid, kes on seisnud väga lähedal mitte ainult Arvo Pärdi loomingule, vaid olnud sõna otses mõttes teekaaslane ka olulistel hetkedel helilooja elus. Olgu selleks siis ainsa saatjana kaasa tehtud rongisõit Tallinnast Brestini, mis viis Pärtide perekonna 1980. aasta jaanuaris Nõukogude Liidust Viini ja hiljem Berliini, või täpselt 31 aastat hiljem, vahetult enne Pärtide Eestisse naasmist Berliinis toimunud helilooja austamisõhtu Konrad Adenaueri fondi eestvedamisel, kus Toomas Siitan pidas laudatio-kõne.

Toomas Siitan on avaldanud mitmeid olulisi tekste Arvo Pärdi loomingust ning olnud Pärdi-teemaliste raamatute juures tegev kaasautori (eessõna väljaandele “In principio: The Word in Arvo Pärt’s Music”, 2014) ning vastutava tõlkija ja toimetajana (Restagno jt autorite “Arvo Pärt peeglis”, 2005; Brauneissi “Arvo Pärdi tintinnabuli-stiil: arhetüübid ja geomeetria”, 2017). Õppeaastal 2013/14 viis ta Tartu Ülikooli vabade kunstide professuuri raames läbi suurt huvi äratanud loengusarja “Sõna ja muusika” Arvo Pärdi loomingust.

Palju õnne ja inspiratsiooni, kallis Toomas!

Arvo Pärdi Keskus
ning Arvo ja Nora Pärt

Pildil: Toomas Siitan ja Arvo Pärt Tartu Ülikoolis 2013. aastal (Foto: Andres Tennus)

Uudiskiri