fbpx

Uudised

Valentõn Sõlvestrov 85

30.09.2022

Täna tähistab muusikamaailm armastatud Ukraina helilooja Valentõn Sõlvestrovi sünnipäeva, keda on sageli nimetatud meie aja üheks olulisemaks heliloojaks. Tema vahetu ja tunderikas, aja ja vaikuse, aga ka stilistilisi piire kompav muusika on jõudnud paljude kuulajate südamesse. See kutsub meid kogema ja mõtestama ilu ja lihtsuse esteetikat Sõlvestrovile omasel kompromissitul viisil.

Arvo Pärdi ja Valentõn Sõlvestrovi loometeel on mitmeid paralleelseid ja põimuvaid radu, lähedast elu- ja kõlatunnetust. Sel aastal tõi elu veel ühe nukravõitu kokkupuutepunkti – 1980. aastal Nõukogude Liidust emigreerudes sai Pärdi uueks kodulinnaks pikaks ajaks Berliin, nüüd on see koduks Sõlvestrovile, kel tuli märtsis sõja tõttu Kiievist lahkuda.

Saadame austatud heliloojale soojad tervitused ja õnnesoovid Laulasmaalt Arvo Pärdi Keskusest! Toogu Teie muusika Teile ja Teie kodumaale rõõmu ja lootust sel raskel, murerohkel ajal, nii nagu see on aidanud ja lohutanud paljusid kuulajaid kogu maailmas!

„Armas Valja, oleme kogu südamest Sinuga sellel ilusal päeval! Soovime Sulle ja Su perele vaprust ja inspiratsiooni!“ Arvo ja Nora Pärt

Uudiskiri