fbpx

Uudised

Valmis DVD portreefilmist „Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan“

22.04.2016

Valminud on DVD Dorian Supini 2015. aastal esilinastunud dokumentaalfilmist „Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan“.

Dorian Supini kolmas portreefilm Arvo Pärdist astub heliloojale lähedale, näidates teda koduses ümbruses helilooja, abikaasa, isa ja vanaisana. Pealkiri „Isegi kui ma kõik kaotan“ viitab ühele sissekandele Arvo Pärdi muusikalistest töövihikutest, mida helilooja filmis koos Immo Mihkelsoniga lehitseb. Neist vihikutesse kirja pandud märkmetest tõukuvad mõtisklused ja meenutused kõrvuti koduste stseenidega avavad helilooja elu- ja loomefilosoofiat, maalides Arvo Pärdist isikliku ja süvitsi mineva pildi. Filmis kõlavad katkendid paljudest Arvo Pärdi teostest.

Film on tõlgitud üheksasse keelde: inglise, saksa, prantsuse, hispaania, itaalia, soome, vene, jaapani ja eesti keelde. DVD-ga on kaasas ingliskeelne buklet, mis sisaldab sissevaateid muusikaajakirjanik Immo Mihkelsonilt, muusikateadlaselt Toomas Siitanilt ja režissöör Dorian Supinilt. Lisaks on ära toodud filmis kõlavate Arvo Pärdi teoste aluseks olevad tekstikatked ingliskeelses tõlkes. Bukleti lehekülgi illustreerivad kaadrid filmist. DVD kujundas Kalle Toompere.

Filmi „Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan“ käis Eestis toimunud linastuste käigus vaatamas üle 5000 kinokülastaja. Sellega oli tegemist eelmise aasta kõige vaadatuma dokumentaalfilmiga Eesti kinolevis. Filmi näidati rohkem kui 60 eri paigas üle Eesti. Lisaks linastus film Eesti Rahvusringhäälingus ning Postimehe veebikinos.

Dokumentaalfilm on saanud publiku sooja vastuvõtu ka mitmel filmifestivalil. Film on linastunud Saksamaa festivalil „Nordische Filmtage Lübeck“ ja Helsingis toimunud dokumentaalfilmide festivalil „DocPoint“. Peale selle on „Arvo Pärt – Isegi kui ma kõik kaotan“ valitud Aasia suurima muusikafilmide festivali – Jecheoni rahvusvahelise muusika ja filmi festivali – kavasse. Festival toimub Lõuna-Koreas Jecheonis selle aasta augustis.

Film on valminud filmistuudios Minor Film, koostööpartnerid olid Arvo Pärdi Keskus, UE ja ECM Record.
DVD-d „Arvo Pärt – Even if I lose everything“ on võimalik tellida Arvo Pärdi Keskuse veebipoest aadressil www.arvopart.ee või saates kirja: info (at) arvopart.ee. DVD hind on 17 eurot ja see on saadaval nii  PAL kui NTSC versioonis.

Loe lähemalt filmist
Vaata ka Eesti filmi admebaasist
Tõnis Kahu arvustus filmile
Jüri Reinvere arvustust filmile

Uudiskiri