fbpx

Uudised

Algab registreerimine konverentsile „Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid“

30.08.2021

Arvo Pärdi Keskus ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldavad selle aasta oktoobris rahvusvahelise teaduskonverentsi, mis on pühendatud Arvo Pärdi loomingu ja seda ümbritseva kultuuriruumi uurimisele. Konverentsile registreerimine algab täna, 30. augustil keskuse kodulehel.

Aasta võrra edasi lükkunud konverents pealkirjaga „Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid“ toimub 15.–16. oktoobril 2021 Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal ning selle eesmärk on elavdada Arvo Pärdi loomingu uurimist ja lahtimõtestamist. Konverents on pühendatud helilooja 85. sünnipäevale. Õpetlased Euroopast, Austraaliast ja Ameerika Ühendriikidest otsivad uusi vaatenurki Pärdi heliteoste tekstianalüüsile, avavad selle teoloogilisi ja kultuurilisi taustu ning mõtestavad tema loominguprotsessi eripärasid.

Konverentsi ettekandjate hulgas on tunnustatud Pärdi-uurijad, monograafiate või publikatsioonide autorid Peter J. Schmelz (Arizona Ülikool, USA), Peter C. Bouteneff (Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogiline Seminar, USA), Jeffers Engelhardt (Amhersti Kolledž, USA), Kevin C. Karnes (Emory Ülikool, USA), Leopold Brauneiss (Viini Muusika ja Esituskunstide Kõrgkool, Austria), Jelena Tokun (Moskva Tšaikovski-nimeline Konservatoorium, Venemaa), Andreas Waczkat (Göttingeni Ülikool, Saksamaa), Chris May (sõltumatu muusikateadlane, Sydney, Austraalia) ning Eestist Toomas Siitan (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Tauri Tölpt (Tartu Ülikool, EELK Usuteaduse Instituut) ja ikoonimaalija, diakon Nikita Andrejev (Tallinna Nõmme Ristija Johannese kogudus).

Programmi kuraator on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ning Arvo Pärdi Keskuse loomenõukogu liige Toomas Siitan.

Konverents on tasuta ning avatud kõigile huvilistele. Osaleda on võimalik nii kohapeal kui ka jälgida otseülekannet keskuse veebikanalilt stream.arvopart.ee. Ettekanded on inglise keeles ning kohapeal varustatud sünkroontõlkega eesti keelde. Vajalik on registreerimine, mis avatakse keskuse kodulehel 30. augustil.

Konverentsi raames annab 15. oktoobril Arvo Pärdi muusikaga kontserdi ansambel Vox Clamantis dirigent Jaan-Eik Tulve juhatusel.

Üritust toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute tippkeskus).

Vaata lähemalt konverentsi ajakava ja esinejate kohta.

Lisainfo:
Kristina Kõrver
kristina@arvopart.ee

Toomas Siitan
toomas.siitan@eamt.ee

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri