fbpx

Sündmused

Poeetilised rajad

Kontsert

L 13. juuli 2024, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Fortunato Salvador García Piquer (klaver, Hispaania)

Sündmuse korraldaja

Helilooja OÜ

Tutvustus

13. juulil astub Arvo Pärdi Keskuses soolokontserdiga üles paljutõotav noor hispaania pianist Fortunato Salvador García Piquer, kes on jõudnud teha koostööd mitmete silmapaistvate orkestrite ja rahvusvaheliselt tunnustatud interpreetidega ning osaleda edukalt erinevatel rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss (2021), IX rahvusvaheline M. K. Čiurlionise klaveri- ja orelikonkurss (2023), Gabriel Terueli klaverikonkurss (2022) ja Laine Metsa nim pianistide konkurss (2021). Eelmisel aastal võitis García Piquer Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia solistide konkursil preemia, mis andis võimaluse esineda solistina EMTA sümfooniaorkestri ees. Ta on ühtlasi Jove Orquestra de la Generalitat Valenciana (JOGV) esipianist, osaledes kontsertidel üle Hispaania.

García Piquer lõpetas kiitusega Castelló Salvador Segui nim konservatooriumi ning omandas kiitusega magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli ja prof Ivari Ilja juures (2024). Oma oskusi on ta täiendanud ka väljapaistvate pianistide Eteri Andjaparidze, Alexander Kobrini, Toms Ostrovskise, Hando Nahkuri, Angela Hewitti ning Hui-Ying ja Erik T. Tawaststjerna meistriklassides. García Piquer on Yamaha Music Foundation of Europe stipendiaat.

Fortunato Salvador García Piquer’ sooloõhtu kava viib romantilis-lüürilistele radadele – Granadose võluvatele valssidele järgnevad Debussy armastatud „Arabeskid“, mis kuuluvad helilooja varase impressionismi näidete hulka ning peegeldavad nõtkes muusikas tollase juugendstiili huvi looduses esinevate motiivide ja kujundite vastu. Umbes samal ajal valminud kurvameelne ballaad L. 70 on nendega mõtteliselt dialoogis. Mozarti klaverisonaat peidab endas palju tugevusi – lai emotsioonide skaala, orkestraalsed efektid ja virtuoosne klaverikäsitlus annavad esitajale rohkelt võimalusi eneseväljenduseks. Kontserti lõpetav Chopini polonees-fantaasia ühendab aga oskuslikult poola piduliku rahvatantsu elemendid nokturniliku unenäolise melanhooliaga.

Kava
Enrique Granados (1867–1916)
„Kaheksa poeetilist valssi“ (1895)
I Vivace molto – Melódico
II Tiempo de Vals noble
III Tiempo de Vals lento
IV Allegro humorístico
V Allegretto elegante
VI Quasi ad libitum (sentimental)
VII Vivo
VIII Presto

Claude Debussy (1862–1918)
„Kaks arabeski“ („Deux Arabesques“) L. 66
Andantino con moto
Allegretto scherzando

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Sonaat nr 14 c-moll KV 457
I Molto allegro
II Adagio
III Allegro assai

Claude Debussy
Ballaad L. 70

Fryderyk Chopin (1810–1849)
Polonees-fantaasia As-duur op. 61

Sündmused

Uudiskiri