fbpx

Sündmused

Laulupeo pärlid

Kontsert

K 27. märts 2019, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester
Dirigent Rasmus Puur

Tutvustus

Kavas: Karl August Hermann, Aleksander Läte, Miina Härma, Mart Saar, Tuudur Vettik, Gustav Ernesaks, Veljo Tormis, Ester Mägi ja Tõnu Kõrvits.

Seaded keelpilliorkestrile: Rasmus Puur

Kontserdil „Laulupeo pärlid“ kõlavad keelpilliorkestri seaded tuttavatest koorilauludest, mida tunneme hästi just laulupidudelt. Kavas on nii klassikud Miina Härma, Mart Saar, Aleksander Läte kui ka kaasaja heliloojad Ester Mägi ning Tõnu Kõrvits. Kui tavaliselt oleme harjunud neid laule kuulama tähelepanuga tekstidel, siis sel korral pöörame oma pilgud ja kõrvad ainult muusikale. Nii võivad ammutuntud laulud meid juubelilaulupeo eel ootamatult ning värskelt (taas)üllatada.

Kontsert kuulub 13. jaanuarist 20. juunini kestvasse sarja „150 aastat esimesest laulupeost“. Sama kavaga kontserdi annab VHK keelpilliorkester ka Türi ja Avinurme kultuurikeskuses ning Rakvere linnavalitsuse valges saalis.

VHK keelpilliorkester on 23-liikmeline Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest koosnev orkester, mis loodi 1996. aastal. Orkestris musitseerivad noored vanuses 13–19 ning repertuaar koosneb pea ainult Eesti muusikast alates Cyrillus Kreegist, Heino Ellerist ja Veljo Tormisest kuni Tõnu Kõrvitsa, Margo Kõlari ja Pärt Uusbergini. VHK keelpilliorkestril on hooajas umbkaudu 30 ülesastumist üle Eesti ja vahel ka välismaal.

Orkester on koostööd teinud mitmete inspireerivate muusikutega eri žanridest: alates Riivo Kallasmaast, Johan Randverest, Marten Altrovist lõpetades Mari Kalkuni, Liisi Koiksoni, Mari Jürjensi ja Jarek Kasariga. Orkestriga töötavad lisaks tunnustatud interpreedid Egert Leinsaar (ERSO), Tiina Mäe, Rain Vilu (ERSO) ja Villu Vihermäe (ERSO).

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga (4 € / 2 €). Võimalik on teha orkestrile annetus.

Sündmused

Uudiskiri