fbpx

Sündmused

Filmiõhtud 2021

13.08

„Pont-Neufi armastajad“

Les Amants du Pont-Neuf
1991, Prantsusmaa
Rež Leos Carax
Vaata lähemalt
14.08

„Sweet Thing“

2020, USA
Rež Alexandre Rockwell
Vaata lähemalt
15.08

„Mägi“

2017, Austraalia
Rež Jennifer Peedom
Vaata lähemalt

13. – 15. augustini toimuvad Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud „Pärt & Film“ ilmestavad filmikeeleliselt ootamatult rikkalikku maailma, milles Arvo Pärdi muusika on kõlama pandud.

Alustame tänavu 30-aastaseks saava linateosega, mille autor on Prantsuse kino oodatud ja kardetud klassikuks kujunenud režissöör Leos Carax. Suurejooneline, suure-eelarveline ja suurte peaosatäitjatega Pariisi romantilist kuvandit kinnistav muinasjutuline armastusfilm „Pont-Neufi armastajad“ („Les Amants du Pont-Neuf“) oli üks esimesi Arvo Pärdi heliloomingut kasutav sedavõrd kõrge kaliibriga film.

Teisena näitame aga midagi väga värsket. Unenäoline ja tundlik kahe nooruki täiskasvanute karmi eluga tuttavakssaamise lugu, Eestis seni linastumata, Ameerika indie-kino puuoksast võrsunud Alexandre Rockwelli mustvalge „Sweet Thing“ viib meid glamuuri- ja illusioonivaba elu keskele unises rannikulinnas.

Viimaks jõuame esseistliku mõtiskluseni mägede ilust, võlust, ohtudest ja lummast. Paar aastat tagasi linastunud Austraalia režissööri Jennifer Peedomi kaunis dokumentaalfilm „Mägi“ („Mountain“) ühendab endas elemente nii ajaloo-, antropoloogia-, spordi-, kui ka loodusfilmide tehnilisest arsenalist ning tulemuseks on tõeliselt kaunis ekraanielamus.

Esimest korda oleme kõigi filmidega Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses. Filmiõhtute kunstiline juht on Kaarel Kuurmaa.

Uudiskiri