fbpx

Inimesed

Hele-Mai Poobus

Toimetaja, arhiivispetsialist
helemai@arvopart.ee

Hele-Mai alustas Arvo Pärdi Keskuses tööd toimetaja-arhiivispetsialistina 2015. aastal. Tema kokkupuude Arvo Pärdi muusikaga pärineb aga juba varasemast ajast, mil ta kuulus lauljana Eesti Filharmoonia Kammerkoori koosseisu.

Keskuses on tema esmaseks ülesandeks eriilmeliste arhiivimaterjalide arvelevõtmine ja nende vahel seoste loomine, kuid vajadusel ka tekstide toimetamine ja kirjutamine ning tõlkimine. Peale selle viib Hele-Mai läbi loomisloo vestlusi heliloojaga, mille käigus tuleb koguda ja analüüsida olulist teavet Arvo Pärdi teoste kujunemise ja esituste kohta. Eelnev interpreedikogemus on selles suureks abiks.

Hele-Mai armastab oma tööd, mis on oma olemuselt veidi vastuoluline – üheaegselt väga loominguline ja vaimselt rikas, nõudes samal ajal pedantset täpsust ja rutiinitaluvust.

Hele-Mai on hariduselt muusik, ta on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis muusikateooriat ja klassikalist laulu Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 2004. aastal lõpetas ta lauljana Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning täiendas end Peterburi Riiklikus Konservatooriumis, sellele järgnes pea kümme aastat töötamist Eesti Filharmoonia Kammerkoori ridades.

Uudiskiri