Inimesed

Toomas Schvak

Raamatukoguhoidja
toomas@arvopart.ee

Toomas tuli Arvo Pärdi Keskusesse tööle 2017. aastal, teda inspireeris võimalus üles ehitada uus ja huvitav raamatukogu.

Ta vastutab keskuse raamatukogu arendamise ja toimimise eest – komplekteerib ja kataloogib teavikuid ning juhendab lugejaid raamatukogu kasutamisel. Ta hindab selle juures võimalust teha erialast tööd ning aidata ühtlasi leida inimestel teed Arvo Pärdi loomingu ja vaimsuse juurde.

Toomas on töötanud Eesti Rahvusraamatukogus, kus ta vastutas artiklite andmebaasi ISE arendamise eest ja panustas Kaitsejõudude Peastaabi raamatukogu loomisse, samuti juhtis ta üle-euroopaliste infoportaalide The European Library ja Europeana arendusprojekte. Ta on seotud olnud ka kirjastamisega, olles TEA entsüklopeedia peatoimetaja ja Eesti suurima õpikukirjastuse Avita peatoimetaja asetäitja.

Toomas on õppinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis raamatukogundust ja üldajalugu, kaitsnud magistrikraadi Tartu Ülikoolis religiooniantropoloogia erialal ning praegu jätkab ta sealsamas õpinguid usuteaduse doktorantuuris, spetsialiseerudes kirikuloole.

4. novembril sulgeb keskus külastajatele uksed kell 16.00. Vabandame!

Pood