fbpx

Inimesed

Kristina Kõrver

Teadur, arhiivispetsialist
kristina@arvopart.ee

Kristina alustas tööd Arvo Pärdi Keskuses 2012. aastal. Teda paelus võimalus tegeleda süvenenult Arvo Pärdi loominguga, milles põimuvad muusikalugu, teoloogia, looming, retseptsioon ja paljud teised huvitavd teemad.

Üks Kristina olulisemaid ülesandeid on Arvo Pärdi teostega seotud arhiivimaterjalide uurimine ning nende põhjal teoste loomislugude koostamine. See annab võimaluse jälgida arhiivimaterjalide vahendusel helilooja tööprotsessi samm-sammult ning avastada helilooja selgituste kaudu iga teose erinevaid kihistusi ja rikkalikku konteksti. Selle kõrval viib Kristina läbi haridusprogramme ja loenguid õpilastele ja täiskasvanutele ning on konsultandiks keskust külastavatele Arvo Pärdi uurijatele.

Ta on keskuse esimese püsinäituse „Kui sa otsid nagu nullist peale …“ (2020) üks kuraatoritest ning publikatsioonide kaasautor ja toimetaja: tekstide kogumik „In principio. The Word in Arvo Pärt’s Music“ (2014); keskuse arhitektuurile pühendatud raamat „Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja“ (2020). Tema kaasabil sai teoks arhiiviprojekt „Lapsepõlve lood“ (2015) Arvo Pärdi lastelaulude salvestamiseks ja kirjastamiseks koostöös ERRi ja Raadio Laste Laulustuudioga ning kirjastusega Universal Edition.

Kristina on õpetanud muusikaajalugu Tallinna Muusikakeskkoolis, Vanalinna Hariduskolleegiumis, Tallinna Ülikoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Ta on olnud toimetaja ja kaasautor ajakirjas Muusika ning avaldanud kontserdiarvustusi Eesti kultuuriväljaannetes.

Kristina on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse erialal ning Tallinna Ülikooli magistrantuuri kasvatusteaduste erialal.

Uudiskiri