fbpx

Inimesed

Maarja Tyler

Teadur, arhiivispetsialist (lapsehoolduspuhkusel)
maarja@arvopart.ee

Maarja tuli Arvo Pärdi Keskusesse tööle 2020. aastal. Pärdi muusikaga on tal olnud varasemad kokkupuuted õpetaja ja muusikateadlasena.

Keskuses töötamise mõtte juures paelus teda võimalus tegeleda süvitsi Arvo Pärdi loominguga. Ligipääs arhiivimaterjalidele ning kohtumised heliloojaga on ainulaadne võimalus ühendada eri tasandite teadmine üheks terviklikuks pildiks. Keskuse vaimne ja ruumiline atmosfäär teevad sellest Maarja silmis erakordselt meeldiva töökoha, mis innustab arenema nii muusikateadlase kui ka inimesena.

Tema tööülesanneteks on arhiivimaterjalide uurimine ja digiteerimine. Ajalooliste dokumentidega tegeledes tuleb tema sõnul tihtilugu kasutusele võtta detektiivilikud meetodid, et aastate jooksul ähmastunud faktidele jälile jõuda ning nende tõesust kontrollida. Arvo Pärdi teoste saamislugude koostamine eeldab aga muusikateoreetiliste ja arhiivialaste teadmiste ühendamist. Lisaks sellele on Maarja üks keskuse kontsertide kavatekstide kirjutajatest ja viib läbi ekskursioone.

Maarja on suure osa elust olnud muusikaga aktiivselt seotud. Ta on lõpetanud klaveri eriala Tallinna Muusikakeskkoolis. Seejärel omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi muusikateaduse ja interpretatsiooni pedagoogika erialadel. Aastal 2013 täiendas ta end Berliini Kunstide Ülikoolis klaveri erialal. Ta on töötanud muusika- ja kunstiajaloo õpetajana Tallinna Muusikakeskkoolis ning andnud loenguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aastatel 2015–2017 elas Maarja Austraalias, kus töötas klaveriõpetajana.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri