fbpx

Inimesed

Riin Eensalu

Programmijuht
riin@arvopart.ee

Riin tuli Arvo Pärdi Keskusesse tööle 2013. aastal pärast pikaaegset pühendumist teistele Eesti heliloojatele. Olles varem nii kontserdikorraldajana kui ka esitajana Arvo Pärdi muusikaga lähedalt kokku puutunud, süvenes soov sellele veelgi enam keskenduda ning liituda ainulaadse keskuse rajamisega.

Esimestel aastatel oli Riinu peamiseks tegevuseks keskuse kommunikatsiooni ülesehitamine ja alles hiljuti rajatud erilise perearhiivi tutvustamine avalikkusele. Seoses keskuse avamisega külastajatele on Riinu ülesanded seotud keskuse avaliku programmi sündmuste korraldamisega, mille hulka kuuluvad kontserdid, loengusarjad, filmiõhtud jms. Samuti koordineerib ta ruumide renti teiste keskuses aset leidvate sündmuste tarbeks. Riin viib läbi ka haridusprogramme ja giidituure.

Oma töös hindab Riin enim ühenduse loomist heliloojate, muusikute ja publiku vahel, seda nii Arvo Pärdi kui ka laiemalt Eesti heliloojate muusika kontekstis.

Riin on töötanud Eesti Heliloojate Liidus, korraldades produtsendina 12 aastat Eesti vanimat muusikafestivali Eesti muusika päevad – kõiki siinseid professionaalseid heliloojaid kaasavat ja tutvustavat festivali. Samuti on ta pikka aega olnud kammerkoori Voces Musicales mänedžer. Lisaks on tema eestvedamisel toimunud teisigi muusikafestivale ning jätkuvalt osaleb ta ansambli Vox Clamantis kontserdikorralduses. Peale selle on ta alates 2010. aastast dokumentaalfilmifestivali DocPoint üks algatajaid ja elluviijaid. Riin annab ka eraõpetajana solfedžotunde.

Riin on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis dirigeerimist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikapedagoogikat ja dirigeerimist ning magistrantuuris kultuurikorraldust, samuti lõpetanud Eesti Muusika Arenduskeskuse muusikaettevõtluse kursuse.

Uudiskiri