fbpx

Inimesed

Kai Kutman

Toimetaja, näituste kuraator
kai@arvopart.ee

Kai on Arvo Pärdi Keskusega seotud alates 2011. aastast. Nargenfestivali Pärdi päevade kavatekstide kirjutajana oli Kai juba varem Arvo ja Nora Pärdiga koostööd teinud.

Kai põhiülesandeid on koostada helilooja teoste loomislugusid, millest saab tulevastele uurijatele vajalik ligipääsutee Arvo Pärdi muusika mõistmiseks. Teda on alati huvitanud süvitsi teose sisse minek ning ta peab suureks privileegiks võimalust teha selle juures koostööd helilooja endaga.

Ta on ka Arvo Pärdi Keskuse väljaannete sisu- ja keeletoimetaja. Tema kaastoimetamisel on keskus välja andnud Arvo Pärdi teoste tekstide kogu „In principio. The Word in Arvo Pärt’s Music“ (2014) ja Austria muusikateadlase Leopold Brauneissi artiklikogumiku „Arvo Pärdi tintinnabuli-stiil: arhetüübid ja geomeetria“ (2017).

Kai tegeleb ka keskuse püsinäituse ettevalmistamisega, viib läbi juhendatud ringkäike ning abistab keskust külastavaid Arvo Pärdi uurijaid.

Kai on töötanud muusikatoimetajana ERSOs, Eesti Kontserdis ja ajakirjas Muusika, olnud Tallinna Muusikakeskkoolis muusikaajaloo õpetaja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppeosakonna spetsialist. Töö Nargenfestivali juures on jäänud siiani keskuse töö kõrvale.

Kai on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse erialal ning õppinud Tallinna Ülikoolis keeletoimetamise eriala magistriõppes.

Uudiskiri